Fort_VI_1

III Zlot Kolekcjonerów Broni
9-10 czerwca 2018, Fort VI Poznań

Miło nam poinformować o Zlocie Kolekcjonerów Broni w Poznaniu, który odbędzie się na terenie Fortu VI (ul. Lutycka 115), koniec ul. Dojazd w dniach 9-10 czerwca 2018 roku.

Zlot jest już trzecią edycją cyklicznej imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Zbrojownia oraz Fort Poznań- Event Place. Jest odpowiedzią na zainteresowanie środowisk kolekcjonerskich i społeczeństwa tą tematyką i ma charakter imprezy otwartej, połączonej z piknikiem i zwiedzaniem podziemi Fortu VI.

Wezmą w niej udział kolekcjonerzy rozmaitej broni, obejmując  historyczną i współczesną broń palną, broń białą, myśliwską, gazową, pneumatyczną, czarnoprochową, wyposażenie wojskowe, repliki broni, przedmioty związane z technikami walki, odznaczenia i emblematy, książki, pojazdy wojskowe. Bez broni masowego rażenia.

Wśród licznych eksponatów, które będzie można obejrzeć podczas Zlotu, są: największy strzelający rewolwer na świecie, ważący 45 kg i wpisany do księgi rekordów Guinnessa, skonstruowany przez Ryszarda Tobysa, karabin Maroszka, złoty Kałasznikow, legendarne pistolety Vis Yeti, w 100% oryginalny karabin maszynowy MG-34, kolekcja Luger’ów Parabellum P-08, Mauser C-96 z Czerwoną Dziewiątką, niemiecki karabin samopowtarzalny Gew41(W), karabiny AK-47 w różnych odmianach i wiele innej, nie tylko palnej broni historycznej i współczesnej.

Podczas Zlotu odbędą się także  rekonstrukcje historyczne i dioramy, będzie można objechać fosę fortu zabytkowymi pojazdami wojskowymi, czynna będzie strzelnica pneumatyczna.

Liczba prezentowanej broni w zeszłym roku wyniosła ok 750 egzemplarzy.

Serdecznie zapraszamy kolekcjonerów oraz firmy zainteresowane współpracą do udziału w Zlocie.

Wstęp dla Publiczności w sobotę w godzinach 10-18,  a w niedzielę od 10-16.

Bilety wstępu: normalne 12 zł, ulgowe 6 zł dla emerytów i młodzieży do 16 roku życia.

Zapraszamy do odwiedzenia nas z całymi rodzinami. Przygotowaliśmy zaplecze gastronomiczne, w tym kuchnię polową serwującą wojskową grochówkę, food trucki, napoje, specjalnie uwarzone na tą okazję piwo rzemieślnicze „Kolekcjoner”.

Na naszej stronie internetowej www.fortpoznan.pl oraz na Facebooku https://www.facebook.com/poznan.eventplace znajdziecie Państwo program imprezy, zasady uczestnictwa i zwiedzania, regulamin Zlotu.

Formularz rejestracyjny Uczestnika Zlotu

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Zbrojownia
FortPoznan.pl

Kontakt do organizatorów:
Marcin Walkowiak – zgłoszenia, organizacja, media  501 44 55 66

Rafał Kotwicki – tematy merytoryczne, kolekcjoner broni 601 553 206

zlot@fortpoznan.pl